78 Görüntülenme
Beyaz Karga izle (2018)
6.6 IMDB Puanı

Beyaz Karga izle (2018)

(The White Crow, Nurejew - The White Crow, Noureev, Bijela vrana, Valge vares, Nurejew)
  • Yapım Yılı UK
  • Yapım Şirketi BBC Films / Magnolia Mae Films / Metalwork Pictures / Montebello Productions / Work in Progress
  • Film Süresi 2 saat 7 dakika
Oyuncular Oleg Ivenko , Ralph Fiennes , Louis Hofmann , Adèle Exarchopoulos , Sergei Polunin , Olivier Rabourdin , Raphaël Personnaz , Chulpan Khamatova , Zach Avery , Mar Sodupe , Calypso Valois , Aleksey Morozov , Nebojsa Dugalic , Igor Filipovic , Yves Heck
The White Crow, efsanevi Rus balet Rudolf Nureyevin hayatını konu ediyor. Nureyevin 1961de Sovyetler Birliğinden Batıya kaçma girişimini ve KGBnin kendisini durdurma girişimlerinin hikayesini anlatıyor. Film Nureyevin fakir bir ortamda geçen çocukluğuna, devlet yardımıyla aldığı bale eğitimine, Kirov Balesi sayesinde hayatını değiştiren Paris ziyaretine odaklanıyor. Bu ziyaretinin ardından Fransaya yerleşmeye çalışan Nureyev sayesinde Doğu ile Batının birleşimine tanık oluyoruz.

Filmin yönetmen koltuğunda daha önce de Coriolanus ve The Invisible Woman filmleriyle yönetmenlik denemesi yapan, Harry Potter serisinin kötü kahramanı Lord Voldemort olarak akıllara kazınan Ralph Fiennes otururken filmin senaryosunu The Hours, The Reader, Wetherby, Page Eight gibi filmlerin senaristliği üstlenmesiyle tanıdığımız iki Oscar adaylığı bulunan David Hare kaleme aldı. Ayrıca film, Julie Kavanaghın Rudolf Nureyev: The Life kitabından uyarlandı. The White Crowun oyuncu kadrosunda Ralph Fiennesin yanı sıra Rudolf Nureyeve hayat veren Oleg Ivenko; Dark, Land of Mine, Kızıl Serçe, Zanlı gibi yapımların genç ve başarılı oyuncusu Louis Hoffman; Mavi En Sıcak Renktirin yıldızı Adèle Exarchopoulos; Murder on The Orient Express filminden tanıdığımız Ukraynalı oyuncu Sergei Pulonin gibi isimler yer alıyor.