26 Görüntülenme
İmparator Yeraltı Dünyasının Hükümdarı izle (2018)
6.3 IMDB Puanı

İmparator Yeraltı Dünyasının Hükümdarı izle (2018)

(The Emperor of Paris)
  • Yapım Yılı Fransa
  • Yapım Şirketi Mandarin Films / Gaumont / France 2 Cinéma / France 3 Cinéma / Scope Pictures / CN6 Productions / BNP Paribas Pictures / Actes Proletariens / 120 Films / BNP Paribas / Entourage Pictures / Canal+ / Ciné+ / France Télévisions / La Région Île-de-France / Centre national du cinéma et de l'image animée (CNC) / Société des Producteurs de Cinéma et de Télévision (Procirep)
  • Film Süresi 2 saat
Oyuncular Vincent Cassel , Patrick Chesnais , August Diehl , Olga Kurylenko , Denis Lavant , Freya Mavor , Denis Ménochet , Jérôme Pouly , James Thierrée , Fabrice Luchini , Fayçal Safi , Antoine Lelandais , Frédéric Fix , Némo Schiffman , Lucien Belvès , Maxime Lefrançois , Antoine Basler , Fabien Orcier
İmparator Yeraltı Dünyasının Hükümdarı filmi bir hükümlünün yer altı savaşları içinde kendisini bulmasını konu ediniyor. Dünyanın en büyük ve en korunaklı cezaevinden kaçmayı başaran bir mahkum, işlemediği bir cinayetle ilgili suçlanır. Bununla birlikte kendisini hiç olmadık bir yerde, yeraltı dünyasının içinde bir savaşın ortasında bulur. Napolyon dönemini anlatan filmde hapisten kaçmayı başaran ve bu anlamda da tek kişi olan François Vidocq, kaçtıktan sonra bir tüccar kılığına girerek kalabalığa karışıp kendisini unutturmaya çalışır. Ancak u tarz insanların geçmişi bir türlü peşini bırakmaz ve de öyle oldu. Aynı hücrede birlikte kaldıkları arkadaşları tarafından bir cinayetle suçlanır. François ise iyi niyetini göstermek için polisle anlaşarak yeraltı dünyasına giriş yapar.