46 Görüntülenme
Rahat Bir Nefes | Andið eðlilega izle (2018)
6.9 IMDB Puanı

Rahat Bir Nefes | Andið eðlilega izle (2018)

(Andið eðlilega, And Breathe Normally, Inspire, Expire, A dýchejte klidně, Hengitä normaalisti, Puis respirer normalement, Und atmen Sie normal weiter, Ανάσα Ελευθερίας, Lélegezz normálisan, Efshar Linshom BeSheket, Og pust normalt, I oddychaj normalnie, Дышите нормально, Diši normalno, Y respiren normalmente, Rahat Bir Nefes)
  • Yapım Yılı Iceland
  • Yapım Şirketi Cinenic Film / No 9 Productions / Zik Zak Filmworks / Zik Zak Kvikmyndir
  • Film Süresi 1 saat 35 dakika
Oyuncular Kristín Þóra Haraldsdóttir , Babetida Sadjo , Patrik Nökkvi Pétursson , Bragi Arnason , Þorsteinn Bachmann , Agust Bjarnason , Sveinn Geirsson , Sólveig Guðmundsdóttir , Helga Vala Helgadóttir , Jakob S. Jonsson , Erling Jóhannesson , Gunnar Jónsson , Aladin Laaguid , Petur Oskar Sigurdsson , Guðbjörg Thoroddsen
Rahat Bir Nefes (Andið eðlilega) izle, 2018 yapımı bir İzlanda filmidir. Film, küçük bir kasabada yaşayan bir ailenin hikayesini anlatır.
Filmin ana karakteri, Halla (Halldóra Geirharðsdóttir), kasabada sessiz bir şekilde yaşayan bir kadındır. Ancak, geceleri ikinci bir hayatı vardır: Halla, çevrelerine zarar veren bir alüminyum fabrikasını protesto etmek için ormanlık alanlarda sabotaj eylemleri yapar. Halla, bu eylemleri sırasında adı "Dağ Kadını" olarak anılır.
Ancak, Halla'nın hayatı, beklenmedik bir şekilde değişir. Bir yandan kendisine bir çocuk evlat edinmek isteyen bir başka aile, diğer yandan ise polis tarafından aranmaktadır. Aynı zamanda, fabrika, çevreye olan etkilerini azaltmak için yeni bir plan açıklar.
Halla, hayatındaki bu değişikliklerle yüzleşirken, aynı zamanda ikilem içinde kalır: fabrikanın çevreye olan etkilerini engellemek için daha fazla eylem yapacak mı yoksa çocuk evlat edinme hayalini gerçekleştirmek için mücadele mi edecektir?
"Andið Eðlilega", insan doğası, aile bağları, çevre sorunları ve aktivizm gibi konuları ele alarak, seyircilere etkileyici bir hikaye sunar. Film ayrıca, doğanın güzelliği ve çevre koruma bilinci konusunda da önemli bir mesaj verir.